• Blog riaditeľa

• Po externej maturite

• 02.05.2024 14:07
        • Dnes sme zverejnili výsledky externých maturít a tak mi dovoľte krátke zhodnotenie a štatistiku.
        • Je to z môjho pohľadu pre školu dôležitý parameter, pretože ide o certifikované celoslovenské porovnanie výsledkov študentov a škôl z maturitných predmetov – u nás najmä slovenského jazyka a literatúry a anglického jazyka.

Minulý rok som nebol veľmi spokojný s celkovým výsledkom na maturitách (vrátane ústnej časti) a preto sme prijali určité opatrenia. Ešte je čas na celkové hodnotenie, lebo interná zložka -praktická a ústna časť – nás ešte len čaká, no externá časť má vysokú informačnú a porovnávaciu úroveň.

Zo 165 maturantov ich 159 testy úspešne napísalo, čo je 96,36 % a to je veľmi dobrý výsledok, výrazne lepší ako minulý rok (86,97%). Vo všetkých predmetoch a testoch (slovenský jazyk a literatúra, anglický jazyk B1, B2, aj matematika) sme dosiahli celoškolsky i v celoslovenskom priemere lepšie výsledky ako v minulom školskom roku, čo je potešiteľné.  Najvýraznejší posun v celoslovenskom percentile výsledkov školy zaznamenal u nás Anglický jazyk B2 + 11 percentuálnych bodov, Slovenský jazyk  + 9 percentuálnych bodov, Anglický jazyk B1 + 8 percentuálnych bodov. V Matematike bol síce až + 13 percentuálnych bodov, čo je veľmi dobré, ale tu ale písalo test len 6 študentov, čo je slabá reprezentatívna vzorka. Potešiteľné je i že 20 našich maturantov (12,12%) dosiahlo percentil vyše 90 % (čiže mali lepšie výsledky ako vyše 90% maturantov z celého Slovenska). Najlepšie výsledky dosiahli podľa percentilu : 99,9 % - Anglický jazyk B1 Emma Škrabanová (IV.D), 99,4 % - Anglický jazyk B1 Tomáš Konečný (IV.A) , 98,9 % - Slovenský jazyk a literatúra tiež Tomáš Konečný (IV.A) a 95,1% - Anglický jazyk B2 Patrik Vrtoch (IV.A).

Tých šesť študentov, ktorým sa test nevydaril, nemusí zúfať, treba zabrať a ústnu skúšku spraviť na trojku a maturita bude celkovo úspešná.

Ďakujem všetkým učiteľom, ktorí sa svojou prácou na hodinách, doučovaní,krúžkoch i v Jazykovej škole podieľali na tomto výsledku a maturantom držím palce na praktickej a ústnej maturite.

Ing. Peter Papík, riaditeľ školy